Pistácie pražené solené 500g

 Popis:
Pistácie neboli řečíky jsou křehké, až 9 metrů vysoké stromy se šedou kůrou. Z nenápadných květů se vyvíjí množství drobných zašpičatělých plodů červené barvy. Tenké zelené oplodí skrývá pistáciový oříšek – pecku s tenkou a hladkou dvoudílnou skořápkou. Domovem pistácií je Střední Východ a střední Asie.

Jádro má zprvu barvu slonové kosti a postupně nabývá nazelenalou až zelenou barvu a vyznačuje se výbornou chutí. Rozetřené pistácie je možno použít do dortových náplní, do zmrzliny, úlomky mohou sloužit nejen v cukrářství, ale také k prokládání lahůdkových paštik i v jiných speciálních uzenářských výrobcích.
Pistácie se mohou jíst i syrové, nejčastěji se ovšem praží a solí a prodávají se nevyloupané. Pro kuchyňskou potřebu, k pečení a do müsli je možné je krátce spařit podobně jako mandle a použít nasekané nebo nařezané na plátečky. Jsou také velice oceňovány ke kořenění masitých pokrmů – například v italském salámu mortadela – i jako aromatická vložka i nádivka do čokoládového zboží, jako jsou pralinky a plněná tabulková čokoláda.
Co do významu pro lidskou výživu se pistáciové ořechy vyznačují poměrně vysokým podílem jednoduchých i složitých nenasycených mastných kyselin. Jako všechny ořechy neobsahují žádný cholesterol. Obsahují vitaminu A a vitamin B1. Vzhledem k značnému obsahu železa i bílkovin podporují tvorbu krve.

Klíčové vlastnosti:
Balení obsahuje 500g pistácií pražených, solených
Pochází pouze od prověřeného a důvěryhodného dodavatele.
Ideální jako pochoutka s přáteli.    

Vegan
Bez lepku
Bez palmového oleje
Bez konzervantů

Složení:

pistácie ve skořápce, sůl, bramborový škrob

Výrobek může obsahovat stopy arašídů, ostatních skořápkových plodů sezamu.
Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Skladujte v suchu a chladu.
Vakuováno v znovuuzavíratelném obalu. Porušení vakua nemá vliv na kvalitu suroviny.Naši partneři:

Albert METRO Makro Globus

© 2024, K-SERVIS PRAHA, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑